english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu 17 października 2021 roku odeszła na zawsze nasza Koleżanka Czesława Zastawna....
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim Nauczycielom takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, ......

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

NOWORUDZKI UTW – NA KAJAKACH


Data: 2021-09-06, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ] [ News Sport Nowa Ruda i okolice ]4 września piękna pogoda była już z samego rana. Nie siedzieliśmy więc w domach, tylko odpowiadając na zaproszenie UTW Ziemi Kozielskiej, pomknęliśmy „Błękitną Laguną” do Kędzierzyna – Kożla aby tam wziąć udział w spływie kajakowym Trendy Senior, tym razem poświęconym 100-leciu Powstań Sląskich. Naszych kajakowych, dwuosobowych załóg było sześć a wszystkim kajakarzom kibicowała „dopingująca”, czternastoosobowa grupa. Trasa szlaku wodnego  wynosiła ok. 7 km, z przystani na stadionie „Kuźniczka” do przystani „Szkwał”. Szumiała woda (nurt był wartki), była pogoda, byliśmy razem, roześmiani i zadowoleni, więc „jakże przyjemnie było kołysać się wśród fal”! Po zwodowaniu kajaków, my kibice wróciliśmy na przystań „Szkwał” i przy zimnych napojach czekaliśmy aż przypłyną nasi kajakarze.


A w tak zwanym międzyczasie popływaliśmy stateczkiem po Odrze. Gdy pojawili się kajakarze, zeszliśmy na brzeg i zgotowaliśmy wszystkim powitalne owacje. Cała grupa płynęła w zasadzie razem, nikt nie uciekał na mecie, ani nikt nikogo nie gonił. I to właśnie było piękne! Był to po prostu czas wspólnie spędzony na wodzie. Każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal za udział w spływie.
 

Śląski obiad smakował wyśmienicie, a muzyka podrywała do tańca. W spływie uczestniczyły drużyny Uniwersytetów będących pod patronatem PWSZ w Nysie. Niezastąpiony Pełnomocnik Rektora ds. UTW w PWSZ w Nysie, dr Piotr Bernat i tutaj otoczył wszystkich opieką i zainteresowaniem. Aktywności Seniorom pogratulowały też władze samorządowe. Imprezę zakończył występ zespołu „Komorno” w Siucie Śląskiej oraz  dziecięcego z tańcami śląskimi. Organizatorowi – UTW Ziemi Kozielskiej serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 

 Anna Szczepan

Noworudzki UTW

NUTW : KONDOLENCJE - Starsze »
« Nowsze - NOWORUDZKI UTW – NA XIV FORUM UTW

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT