english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


29 czerwca w sali kinowej MOK w Nowej Rudzie, Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki....
Chociaż piątkowy (25 czerwca) poranek nie wróżył dobrej pogody, to jednak prawie trzydziestoosobowa grupa ochoczo "zapakowała" się do smilebusowej "Błękitnej Laguny"....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

NOWORUDZKI UTW – PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI - ROKU AKADEMICKIEGO 2020/2021 W OKRESIE PANDEMII


Data: 2021-07-04, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ]29 czerwca w sali kinowej MOK w Nowej Rudzie, Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki. Ze względu na panującą epidemię był to rok trudny, z mocno okrojoną działalnością. Przede wszystkim nie było spotkań, które tak bardzo lubimy i które mocno pogłębiają kontakty międzyludzkie. Cała działalność edukacyjna opierała się na spotkaniach onlinowych.
Zawieszone zostały wszystkie sekcje. W okresie wczesnej jesieni została zorganizowana jedna wycieczka plenerowa i jeden wyjazd do Filharmonii Sudeckiej oraz E-Spartakiada trwająca 5 dni, w której wzięło udział 20 osób. Wszystko z zachowaniem zaleceń sanitarnych. A potem na długo zostały kontakty telefoniczne i spotkania przed ekranem komputera. Natomiast zawsze i bez przerwy działała pomoc koleżeńska, jeżeli tylko była potrzebna. Organizowane też były zbiórki pieniężne na rzecz osób – także nie będących członkami NUTW a potrzebujących tej pomocy – jak pogorzelcy z Jugowa czy Julia Kuczała z Radkowa. Jak co roku wszyscy studenci otrzymali bożonarodzeniowe opłatki a na Wielkanoc „zasiedliśmy do wspólnego śniadania” przy wiktuałach ze świątecznej paczki. W dalszym ciągu spotykały się na spacerach kilkuosobowe grupki i dopiero na początku maja, na coroczny Marsz Nordic Walking Studentów UTW wystartowała ponad trzydziestoosobowa grupa. W połowie maja Dzień Polskiej Niezapominajki uczciliśmy posprzątaniem spacerowego odcinka drogi między działkami „Pod Skałką”. Na pierwszą od dawna wyjazdową wycieczkę pojechaliśmy już prawie trzydziestoosobową ekipą do Waliszowa a dzień później kilkunastu wytrwałych piechurów wybrało się na Spacer Diabetyków.


Czerwiec rozpoczęliśmy „poważną” wycieczką zwiedzając to i owo u podnóża Karkonoszy (ponad 40 osób) a potem jeszcze w kilkanaście  osób pospacerowaliśmy po polanickich parkach i większą grupą „zaliczyliśmy” ciekawostki Ziemi Kłodzkiej. Jeszcze w maju i czerwcu było trochę onlinowych wykładów (m.in. informatyka i spotkania muzyczne). Podziękowaliśmy więc sobie wzajemnie za miniony rok akademicki – a przede wszystkim my studenci szefującej nam Karolinie, za utrzymanie działalności Uniwersytetu w tym bardzo trudnym roku. A teraz mamy już wakacje i zamierzamy spędzić je wycieczkowo, urlopowo, działkowo i jak kto najlepiej lubi, aby spotkać się na Inauguracji nowego roku akademickiego 2021/2022 już 27 sierpnia.

 Anna Szczepan

Noworudzki UTW

 

NOWORUDZKI UTW – CIEKAWOSTKI ZIEMI KŁODZKIEJ - Starsze »


Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT