english version
Mapa Nowej Rudy
AKTUALNOŚCI


29 czerwca w sali kinowej MOK w Nowej Rudzie, Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki....
Chociaż piątkowy (25 czerwca) poranek nie wróżył dobrej pogody, to jednak prawie trzydziestoosobowa grupa ochoczo "zapakowała" się do smilebusowej "Błękitnej Laguny"....

Informacje z Gór Sowich

MIASTO NOWA RUDA
GMINA NOWA RUDA
POWIAT KŁODZKI
PRASA LOKALNA
INNE KATEGORIE
TELEWIZJA NOWA RUDA (TV NOWA RUDA) www.NowaRuda.pl
Prywatny Noworudzki Serwis
Informacyjno - Turystyczny
- www.NowaRuda.
pl

NOWORUDZKI UTW – PKS-EM DO POLANICY- ZDROJU


Data: 2021-06-24, dodano przez admin
Kategorie: [ News NUTW - Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku ] 

Przyjechał punktualnie. Wygodny, czyściutki, klimatyzowany i na dodatek z bardzo sympatycznym  Panem Kierowcą. Dojechaliśmy komfortowo. W planie były polanickie parki, więc tam właśnie się skierowaliśmy. Założone w pierwszych latach XIX wieku przyciągają swoim urokiem i dzisiaj, nie tylko kuracjuszy. Spacer po parkowych alejkach rozpoczęliśmy od Parku Józefa (dawniej Charlotty). Dama z pieskiem zapraszała na wspólną przechadzkę, ale para siedząca na trawie chyba wolała zostać sama.


Z głównej promenady zboczyliśmy do fontanny na zdjęciową sesję (zdjęciowe sesje były tak naprawdę co chwilę, bo tam wszędzie tak ładnie). Mokry kamień zostawiliśmy na inną okazję bo ludzi – mimo powszedniego dnia – było przy nim sporo. Z widokowego mostku popatrzyliśmy na cudnie jeszcze kwitnące różaneczniki aby chwilę potem zanurzyć się w ich ciemnej zieleni i pięknych kwiatach w Parku Różaneczników. Wróciliśmy na górkę, aby tam w ogrodowej altance spróbować pysznej wody ze źródła Wielkiej Pieniawy. A kiedyś, kiedyś była tam fontanna a Georg Haase w tym miejscu odpoczywał i roztaczał swoje wizje uzdrowiska...  Dzień dobry powiedzieliśmy wieszczowi Adamowi i stwierdziliśmy, że ogrodowa aranżacja wodno – metalowo – kwiatowa chyba pozostała niedokończona i zapomniana. A szkoda. Zalesiona leśna dróżka (Park Leśny) doprowadziła nas prosto do niedźwiedzia. Z miśkiem sfotografowali się chyba wszyscy. Chwilę odpoczęliśmy na ławeczkach przyglądając się fontannie i pomnikowi poświęconemu przewodnikom sudeckim i powędrowaliśmy do Parku Szachowego. Fontanny niestety się popsuły, ale nasze humory nie – przecież byliśmy razem a pogoda jak na zamówienie, bez męczącego upału. Był już najwyższy czas na małe co nieco - więc azymut na kawiarnię Zdrojową odnalazł się sam.

 Były lody, dobra kawa i owocowe desery w słoiczkach. Mniam, mniam! I przede wszystkim bardzo miła obsługa – jakby czekała tylko na nas. Niespodziankę zrobiła nam nasza koleżanka, Krysia, będąca właśnie w sanatorium, dołączając do grupy na lody i pogaduszki. Resztkę czasu przetuptaliśmy po deptakach i „białym placu” gdzie na koniec zaczęła działać fontanna – oczywiście specjalnie dla nas. Spędziliśmy bardzo miły, spokojny, powolny dzień. Mogliśmy się nagadać do woli, co oczywiście uczyniliśmy. Chyba takich lajtowych wyjazdów zrobimy jeszcze kilka.

 Anna Szczepan

Noworudzki UTW

 

 

 

NOWORUDZKI UTW – I ZAJĘCIA ZJAZDOWE KUS W PWSZ W NYSIE - Starsze »
« Nowsze - NOWORUDZKI UTW – CIEKAWOSTKI ZIEMI KŁODZKIEJ

Copyright © 2009 - 2016 www.NowaRuda.pl - Prywatny Noworudzki Serwis Informacyjno - Turystyczny
Wykonanie: BIZZIT